Connect with us

Bomba

Agents of Shield 5.Sezon Part 1 ve Part 2 İncelemesi: Orientation!

Yayınlandı

on

Marvel hayranları şu sıralar ellerini kana bulamış ve Punisher’ı bitirmiş, Infinity War fragmanıyla yükselmiş, Black Panther’i ve tabi ki Infinity War’u beklemeye koyulmuşken bir de her hafta bekleyecekleri Mcu’nun televizyon alanında ilk göz ağrısı Agents of Shield’ın 5.sezonu 1 Aralık günü başladı. İlk iki bölümü yeni izleyebildim ve dizi bende herhangi bir önemli detayı atlamadan yazma şevki uyandırdı. Bilmeyenler için belirtmekte fayda var, sezon açılışına özel ilk iki bölüm birlikte yayımlandı. Şu sıralar yine benim yazdığım; Inhumans, The Gifted dizileri incelemelerinde geri kalmış olsam da arayı en kısa zamanda kapatacağım. Şu an bizi ilgilendiren diziye, Agents of Shield’a hemen görselden sonra, Spoiler dolu bir şekilde dönelim.

Ekibimizin bu sezon uzaya gideceğini 4.sezon final sahnesinden zaten biliyorduk, fakat bilmediğimiz geleceğe gidilecek oluşuydu. Kaç yıl olduğunu bilmiyoruz fakat ilk bölümden öğreniyoruz ki ekip bir Kree karakolu/savaş üssünde mahsur, etrafta ”Roaches” denilen devasa uzaylı yaratıklar var ve Dünya Daisy Johnson’ımız Quake’imiz tarafından yok edilmiş vaziyette. Dizinin Mcu’nun kalanına özellikle filmlere olan bağı bu sezon yapılan açıklamalara göre daha da azalacakmış. Bu beni üzse de diziler-filmler arası kopukluk artık kabullenilmesi gereken bir durum. Fakat neyse ki bu uzay macerası da, gelecekte geçiyor oluşu da Infinity War sırasında şehirde beliren devasa bir çember şeklindeki uzay aracı varken ”bu ekip ne yapıyordu?” sorusunu sormamızı engeller nitelikte. Çünkü orada bile değillerdi diyebileceğiz. Aynı soru tek tek Netflix dizilerindeki karakterler içinde sorulmalı ve sorulacaktır da, sonuçta Peter’ın fragmanda gördüğü şey şehirde belirdiğinde, Luke Cage kahve içmeye devam etmez herhalde? Orada nasıl bir cevap bulurlar, bir cevap vermeye tenezzül dahi ederler mi bilmiyorum.

Bu konu şöyle kalsın, Agents of Shield MCU ile bağını hem güzel koparmış, hem de uzaya giderek istediği an bir bağ kurabilecek noktaya da gelmiş. Malumunuz filmler de uzaya kayıyorken bakarsınız bir sürpriz olur. Bölüme dönersek, iki bölüm de bize neler olduğunu basit bir dilde açıklarken bir yandan da yeni soru işaretleri doğurdu. Ama iyi anlamda. Kafanız karışsa da, kendinizi ”neler oluyor?” derken bulsanız da ardından küçük bir açıklama geldi. Bölümler oldukça espriliydi de. Dizinin film klişeleriyle dalga geçmesi ve ekibin etrafı ararken dağılmayı reddetmesi oldukça komikti. Belirtilmesi gereken bir önemli detay ise, dizi geçmiş sezonlarına ve Mcu’daki diğer uzay elementlerine de oldukça atıfta bulunuyor. En basitinden, görünüşe göre bu sezon bol bol Kree ırkı göreceğiz. Bu atıflardan en sonda Easter Egg’ler kısmında bahsedeceğim.

Hikayeye biraz daha değinmek gerekirse, aslında geçen sezonun Framework temasına biraz benziyor. Evet, bu sefer sanal bir gerçeklikte değiller, ama gelecekteler ve Dünya yok olmuş. Ne kadar şu an sadece hayatta kalmaya çalışıyor olsalar da bu yok oluşu engellemeye çalışacaklarını düşünmek zor değil. Bu da bizi şu an yaşananların ve yeni karakterler Deke, Tess, Kasius’un geçiciliğine getiriyor. Aynı Framework’te olduğu gibi.

Ekipten Fitz ise onlarla gelmemiş. Kendisi Dünya’da mı, başka bir yerde mi bilinmez ama yardım etmeye çalışıyor. Fitz ile Simmons’ın ayrı düşmesi artık bir Agents of Shield klasiği oldu denebilir. ”Ee uzay nasıl olmuş?” derseniz, yakın zamanda Inhumans izlemiş bünyeme şahane geldi. Beklediğimden çok daha iyiydi, uzay gemisinin, o boşlukta süzülen asteroidlerin, her şeyin görsel efekti harikaydı. Tabii ki dizi hala düşük bütçe sıkıntısı çekiyor olsa gerek ki bölümlerin çoğu küçük, kapalı alanlarda, dar ve birbirine benzeyen koridorlarda geçiyor. Ama bunlar sorun teşkil edecek seviyede değil. Ayrıca aksiyon, dövüş sahneleri yine az ve özdü. İnsanların yaşadığı ”Deniz Feneri” denen yer örneğin, dizayn olarak çok başarılıydı. Zaten bölümde bir çok sahne, özellikle uzay sahneleri akıllara Guardians of the Galaxy’i getiriyor. İç mekanlar ise bende direkt Star Wars izlenimi uyandırdı. İnsanların bulunduğu o bölüm bir Asi İttifakı tesisi gibiydi, Yo-Yo ve Mack’in öldürülmek için götürüldüğü oda ise soğuk Hoth gezegenindeki Assi üssünden bir oda gibi. Bu gibi detayları görmek de çok hoştu. Sonuç olarak, yaşananların gerçeği ne kadar etkileyip etkilemeyeceğinden yine emin olamayacağımız bir Agents of Shield sezonu izleyeceğiz gibi duruyor. Fakat şikayet ettiğim sanılmasın, tekrara düşülmediği sürece sorun yok. Ve dizinin bu hatayı yapacağını sanmıyorum. İlk sezonun başladığı günü hatırlıyorum da, şu an geldiğimiz nokta ve kat ettiğimiz yol tek kelimeyle muazzam. Bu seyrini sürdürürse harika bir sezon geliyor, şimdiden kendinizi hazırlayın!

Easter Eggler

 • Diziye katılan Deke karakteri özellikle daha ilk sahnesiyle; uzayda taktığı kaskı, belindeki düğmeye basınca  uçmasını sağlayan çizmeleri ve giyimi ile aşırı derecede Star Lord’a benziyor.

 

 • Set olsun, kostümler olsun, efektler olsun aşırı derece bir Star Wars, Guardians of the Galaxy benzerliği!
 • Dünyayı yok eden güç Daisy olduğu söylendi ancak orada yaşayan insanlar dünya’da olup bitenler hakkındaki çoğu olayı hikaye veya efsane olarak biliyorlar. Dünya’yı patlatanı Quake sanıp sezon finalinde Thanos olduğu ortaya çıkar mı? Ya da Daisy’nin yok edişini engelleseler ve yine de Dünya’nın yok olduğunu – bu sefer Thanos tarafından – görseler nasıl olur? Tabi, ki uçuk teoriler fakat ekip uzaydayken açıklamalara zıt olsa da bir MCU bağı beklememek olmaz.
 • Yo-Yo’nun uzayda da bir Shield yok mu mesela, Spear (Mızrak) dediği sahne Shield’ın uzay ayağı sayılabilecek örgüt Sword’a gönderme. Fakat Sword’un hakları Fox’ta.
 • Yine Sword sahnesinde öğreniyoruz ki Fury’nin Coulson’a verdiği kara kutuda uzaydaki insanlar ya da üsler hakkında bir bilgi yok.
 • Howard Stark göndermesi!
 • Ekip kendini ilk uzayda bulduğunda Coulson’a bunun Ghost Rider ile yaptığı anlaşma ile bir ilgisi olup olmadığını soruyorlar. Coulson da ilgisi olmadığını söylüyor, bu anlaşmayı bu sezon görür müyüz? Çünkü yine gelen açıklamalara göre 4.sezonda olduğu gibi dizi birden çok hikaye arkı işleyecekmiş. Geçen sezon bunlar LMD ve Ghost Rider idi.
 • Son aklıma gelenlerden biri ise Kree’ler ve deney yaptıkları Inhuman’ların bahsi geçiyor, hatta bir noktada Ay’da gizli bir üsten de bahsediliyor tabi ki ilk akla gelen Attilan, Inhuman şehri.

Bomba

The Walking Dead 8.Sezon 8.Bölüm “How It’s Gotta Be” İncelemesi

Yayınlandı

on

Kutluhan’ın incelemesi:

The Walking Dead, 8. sezona hızlı bir giriş yapmıştı. Resident Evil filmi gibi konu değiştirmiş,  zombi mücadelesi insanların savaşına dönmüştü. Bunun ilk nedeni, apokaliptik bir dünyada da yaşansa, baya bir insanın savaşçı ve değişmiş olmasıydı. Negan da geçen sezonu hareketlendirmiş ancak yükseldiği yerde kalmıştı. How It’s Gotta Be bölümü de Negan’ın yükseliş bölümlerinden biri oldu. Sezonun en dolu, en hareketli bölümünü de sezon arasına denk getirmişler. Ki bu çoğu izleyiciyi yoran bir durum oluyor. Bu durum bana biraz tembel bir stratejiymiş gibi geliyor. Her bölümü aynı tempoda olan diziler beni kendine bağlamıştır. Walking Dead, bazen tüm bütçeyi birkaç bölüme ayırıyor, geri kalan bölümlere az mekanlı dramatik sahneler bırakıyor. Walking Dead’in artık bir tempo seçmesini ve sezonlar arası bu kadar kalite farkı olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ve “How It’s Gotta Be” sekizinci sezonun en iyi bölümü olabilir. SPOILER içeren yazıya geçebiliriz.

Sinema televizyon öğrencisinin ilk kurgu ödevi gibi bir sahneyle başlıyor. Müzik eşliğinde sahne ve karakter geçişleriyle bölüme başlıyoruz. Basit bir sahne olsa da dizi belirgin bir çizgi çizdi. Karakter düşünceleriyle başlıyor ve karakterlerin son haliyle bitiyor. Herkes düşünceli ama Negan kararlı. Sezonun ilk bölümünden beri Saviors’ın çaresizliğini görmemiz, bize bu bölümün geleceğini hissettiriyordu. “Now, Negan in charge!”

Kötü karakteri sevilen dizi başarılıdır. Kilit öğedir. Peki Negan’ı hala seviyor muyuz? Karakter derinleştikçe daha çok seviyor olabiliriz. Ama bu bölümdeki zayıflığı beni hayal kırıklığına uğrattı. Sinirli olduğunu biliyoruz ama Carl ile vakit kaybedecek kadar mı sinirli? Daha sabırsız daha yıkıcı olmalıydı. Kalabalık bir güce karşı saldırmayı seçen birinin kaçışı düşünmüş olmalıydı. Hatta üç dakika verdi değil mi? Gerçi bu senaryoyu da Dwight ile toparladılar sanırım. Kaçış imkansızdı ama Dwight’ın ihaneti kaçışın anahtarıydı. Carl’ın liderliği, Carl’ın iyiliği, Eugene’in pişmanlığı, Rick’in ve Daryl’in korkusu, Maggie’nin kararlığı, Ezekiel’ın geri dönüşü ve Michonne… Karakterin girişi çok yüksek olup durgunlaşmıştı. Ama bu bölümde kılıçla bir insan parçaladığını gördük. Carol’dan sonra başka bir psikopata hazırız. Her neyse bölümü bir bir konuşmaya gerek yok. Konuşmamız gereken oyunculuklar, müzikler, sahneler ve final.

Gerçekten bir saatin nasıl geçtiğini anlamadık. Sebebi ise müzikler. Tempoyu belirleyip, sahnelerin akıcı hale gelmesini sağladı. Gölgeler, sis bombaları ve durum çatışmaları da bana istediğimi verdi. Kayıp görmek istiyorum. Cehennemi dünyaya uyarlamaları gerekiyordu ki bu bölümde bunu Negan’ın gazabı olarak yansıttılar bu da beni tatmin etti. Rick’in kaçışı, Maggie’yi salışları ekibin geri dönüşünün habercisi elbette. Bu sezon bu iş sonlanabilir. Bölümün finali bunu gösteriyor. Carl’a çoğu zaman uyuz olsak da bu bölümün gözdesiydi. Karakterinin değişimlerini hep beraber izledik. Bir çocuğun bu dünyada büyüyüşünü gördük. Maggie ve Judith ile umut yeşerttik ama buraya kadarmış. Rick ise artık oğlunun zombiye dönüşmesini kaldıramayacaktır ve son gücüyle darbeyi vuracaktır.

En iyi bölümün sezon arası olduğu için üzgünüm ancak güzel bir tempo yakaladığı için mutluyum. Umarım ara bitince yaşlı Rick yine görünmez. Mutlu son fazla ütopik olur bu senaryo için. Daha gerçekçi, daha detaycı bölümler bekliyorum. Umarım tempoyu kaybetmez ve bizi güzel bölümler bekler.

Anıl’ın incelemesi:

Kutluhan’ın görüşlerinin çoğuna katıldığım için ara sezon finalini tekrar özetlememe gerek yok. Söyleyeceğim birkaç detay olacak ve incelemeyi bitireceğim.

Rick, yaptığı tüm planların başarısız olduğunu gördüğü gibi hem sezon başında izlediğimiz gelecek yok oldu, hem de Carl’ı zombi ısırarak gözünün önünde oğlunun yavaş yavaş ölümüne tanıklık ediyor. Kısacası Rick, insanlığı ile bağlantılı olan tek kişiyi de kaybediyor. Bundan sonra Negan’ın kötü kaderini beklemeye başlayabiliriz.

Bir başka kötü kader ise Ezekiel’ın başına gelecek. Çizgi romanlarda baya kötü bir şekilde can veren Ezekiel, aynı şekilde burada da ölüme doğru ilerliyor. Ancak yaptığı onurlu davranış sonucu ölümü de son derece onurlu olacak biz izleyenler için.

Ezekiel’in ölümü

 

Carl’a geri dönecek olursak, ölecek olması TWD evreninde büyük değişimlere yol açacağı neredeyse kesin. Ne zaman ısırıldı diye soruyorsanız, Siddiq’in anasını onurlandırmak için zombileri öldürdükleri sırada zombiler Carl’ı yere sermişti. Muhtemelen o sırada ısırıldı ve bu sayede Negan’ın karşısına korkusuzca çıktı. Zaten öleceğini bildiği için kendini feda etmek istedi. Diğerleri buna nasıl izin verdi bilinmez ancak Carl’a 8 senedir ilk defa saygı duydum.

Son olarak Negan vs. Rick’e bayıla bayıla izlerken bir saçmalık meydana geldi. Lucille’i kapan Rick, Negan’ın beynini dağıtacağına sopa ucuyla dokundu. Evet evet, dokundu. YAHU BEYNİNİ DAĞITSANA BE ADAM! diye fırlattım sehpayı da laptop’u da. Negan hemen ölemez anlıyorum ama o zaman böyle bir sahne çekmeyeceksin. Yazık ettiler güzelim dövüşü. Neyse incelemem bu kadar arkadaşlar.

Sezon açılışında görüşmek üzere!

 

Okumaya Devam Et

Bomba

Inhumans 1.Sezon 4. 5. ve 6. Bölümleri İnceleme ve Easter Eggleri

Yayınlandı

on

Bu dizi, çok sancılı süreçlerden geçerek ekranlarımıza geldi. Ortaya bu konsept ile çıkabilecek çok güzel işler varken, elimizdeki sonuç ne yazık ki hüsran oldu, eminim ki Marvel dizileri arasında hem en az izlenen hem en az sevilen yapım olarak yerini almıştır. Dizinin iyi olduğu yanları az da olsa vardı, ben de bölümleri hatırlatıp kısaca neler iyiydi, gerekirse neler kötüydü, ve gözlerden kaçmış olabilecek easter egglere değineceğim.

Dizinin kötü çıkmasının sebep olduğu bir durum daha var ki bunu son bölümü izleyenler tahmin edeceklerdir ben de orada bahsetmeyi tercih ediyorum, fakat hepimiz Inhumans ailesi çok daha görkemli bir şekilde, hatta sinemada kullanılsın isterdik bundan şüphem yok.

Make Way for… Medusa

Bölüm Medusa ve Felicity çakması karakter Louise’nin Dünya’da Black Bolt’u aramasını, Karnak ve Jen’in ilişkisini, Gorgon’un ekip ile maceralarını anlatıyor. Ayrıca yine bu bölüm Maximus’un Dünya’daki doktor Evan Declan ile çalıştığını öğreniyoruz. Maximus Dünya’ya ne ara bu kadar yayıldı, orada iletişime geçebileceği, gerektiğinde kullanabileceği kontaklar edindi hiçbir şekilde bilmiyoruz ve dizi buralara girmiyor. Ayrıca Gorgon’un sahnelerinde benim yüzümden öldü muhabbeti artık milyon kere izlemiş olduğumuz için mide bulandırdı. Karaktere gereken gelişimi, değişimi her defasında senaristler bu yolla vermek zorunda değiller. Attilan’da ise Maximus genetik konseyi – amaçları ne bu konseyin?! – kendi tarafına çekiyor. Bölümün güzel yanları mı? Sadece easter eggler.

Onlar da;

 • Bölüm ismi ”Make Way for… Medusa” Amazing Spider-Man vol 1 62.sayısındaki öykünün ismine bir gönderme.
 • Karnak’ın Dünya’da giydiği giysiler son yıllardaki çizgi romanlarda giydikleri ile birebir aynı.

Something Inhuman This Way Comes…

Bu bölüm ise Black Bolt, Medusa ve Louise ailenin kalan üyelerini arıyor. Gorgon da aynı zamanda Karnak’ı arıyor. Bölüm içinde Karnak Gorgon ilişkisine odaklanan bir flashback de görüyoruz. Şu Ay’dan Amerikan bayrağını sökmeli bu sahne bize Gorgon’un zekasının ne kadar yerlerde olduğunu gösteriyor. Karnak ise yeni aşkı Jene ile kaçıyor. Aralarındaki bir sahnede Karnak’ın Jene’e ”senin ırkın farklı olan herkese kötü tepki verme eğiliminde, özellikle de otorite sahiplerine” kısmı güzeldi. Beklemediğim diziden geldiği için şaşırttı diyebilirim. Jene ile yakalandıklarında, dövüş sahneleri, Gorgon’un yardıma gelişi, bu kısımlar bölümün en iyi sahneleriydi. Bölüm sonunda ise aile buluşuyor, tekrar ayrılmak için! Easter eggler ise yine yüze tebessüm konduran cinstendi.

Easter eggler;

 • Bölüm ismi yine bir çizgi roman sayısı Black Bolt:Something Inhuman This Way Comes’dan gelmekte.
 • Karnak’ın eli ile kurşunu ikiye böldüğü sahne muazzamdı, diziyi izlememin üstünden günler geçmesine rağmen aklımda kalan sahnelerden biri, ve tamamen çizgi romandan alınma.

 The Gentleman’s Name is Gorgon

Bölüm Maximus’un Kraliyet Ailesi tarafından tahtından edildiği bir kabusu görmesiyle açılıyor. Crystal aileye şimşekler yaratarak mesaj gönderiyor. Black Bolt ve Medusa Crystal’in yanında, Karnak ve Gorgon ise tuzak olduklarını bildikleri halde Auron’a doğru gidiyorlar. Maximus ise Dünya’ya onun için savaşmaları adına madencileri gönderiyor. Cidden ”bu mu planın Maximus?” diye sorgulamamak elde değil. Bu bölümdeki bir flashback sahnesi ise Gorgon, Karnak ve Maximus’un eğitim sahnesi. Maximus güzel resmedilmiş. İyi bir sahneydi fakat neden üstünde spor taytı var ve Attilan’daki bütün her şey taht odasında yapılıyor?! Attilan’da Tibor karakteri ise Maximus’a bir darbe planlıyor fakat başarısız oluyor ve bölüm sonunda Maximus tarafında boğazı kesilerek ölüyor, yoksa Ramsey mi demeliyiz? Son olarak fake Cyclops’umuz Mordis’imiz ise Gorgon’un kendini feda etmesi sonucu yeniliyor. Triton’dan sonra Gorgon’un da ölümü kesinlikle saçma dizi bütün karakterlerine yanlış davranıyor ve hepsini tek tek harcıyor.

Easter Eggler;

 • Medusa’nın daha önce Dünya’da yaşadık sözleri çizgi roman’a bir göndermeydi. Çizgi romanlarda 60’lı yıllarda Inhumans ailesi, hatta Attilan ilk olarak Dünya’da bulunmaktaydı, 80’li yıllardaki sayılarda ilk olarak Ay’a taşındılar.
 • Maximus boğaz kesme sahnesi kesinlikle bir Ramsey Bolton göndermesi.
 • Dave Crystal’e God of Thunder diye hitap ediyor, Marvel evreninde bu lakabın sahibi tabi ki de Thor.

 

Şimdilik bu kadar, diziyi Mcu’u eksiksiz takip etmek istiyorum diyorsanız, çerezlik bir dizide olsa izlerim diyorsanız bir iki günde ard arda bölümler izleyerek bitirebilirsiniz. Fakat bahsettiğim gibi, çok kaliteli bir dizi, hatta kaliteli bir dizi beklemeyiz! Bu gibi beklentiler için sizi yine abc’nin dizisi Agents of Shield’a alalım.

Son iki bölümün incelemesinde görüşmek üzere!

Okumaya Devam Et

Bomba

En Underrated Diziler #3 : Falling Skies!

Yayınlandı

on

Doğancan Gedik’in başlattığı ve Person of Interest ile Luther hakkında yazmış olduğu ”En Underrated Diziler” serisinde mutlaka olması gerektiğini düşündüğüm bir diziyi anlatmak istiyorum: Falling Skies.

Bundan yaklaşık altı yıl önce yabancı dizi izlemeye başladım ve bu süreçte yirmiden fazla dizi bitirip, bir o kadar diziyi de yarım bıraktım. Yabancı dizilerin hayatımda bu kadar yer tutmasını sağlayan en önemli etmen ise tüm bu diziler arasında ilk izlemiş olduğum dizi Falling Skies’tır diyebilirim.

2011’de başlamış olan dizimiz onlarca başarılı yapımda emeği geçen Stephen Spielberg ve Er Ryan’ı Kurtarmak ve Thor: Karanlık Dünya gibi önemli filmlerin yazarlarından olan Robert Rodat tarafından oluşturulmuş bir Dreamworks Television yapımı. 5 sezon boyunca TNT’de yayınlanan dizi, 2015 yılında ekranlara veda etti.

Dizi, genel olarak, hala devam eden uzaylı istilasında eşini kaybeden Tom Mason (Noah Wyle) ve oğullarının uzaylılara karşı olan savaşta hayatta kalma mücadelelerini işliyor.

 ”Sıradan” diyebileceğimiz bir ana konuya sahip olan Falling Skies’ı bence diğer post apokaliptik dizilerden ayıran önemli etmenler; kullanılan düşük bütçeye rağmen dizideki efektlerin güzel olması, bol aksiyon içerip hiç sıkmaması ve savaş psikolojisini olabildiğince gerçekçi anlatabilmesi. Bunlar haricinde, dizinin en iyi yanlarından biriyse ”iyi” ya da ”kötü” karakterler olmaması: savaşın ve kıtlığın insanlar üzerindeki etkisi ve insanların çıkarları doğrultusundaki değişimleri çok gerçekçi bir şekilde işleniyor.

Peki, yapımcılarının Steven Spielberg ve Robert Rodat olduğu bu Dreamworks dizisinin bu kadar underrated olma sebebi ne? Bu soruya cevap olarak konusunun daha önce birçok yapımda kullanılmış olması, bütçesinin gerekenden az olması, dizide rol alan oyuncuların çok ünlü olmamaları ve hepsinden önemlisi: dizinin yayınlandığı dönemde benzer bir konuya sahip The Walking Dead’in ortalığı kasıp kavuruyor olması söylenebilir.

Sonuç olarak, Falling Skies’ın ”muhteşem” olduğunu ya da kesinlikle kendine hayran bırakacağını söylemiyorum ama zaman öldürmek isterseniz kesinlikle denemeniz gereken, oldukça akıcı bir dizi olduğunu düşünüyorum.

 

Okumaya Devam Et

Facebook

Bombalamasyon

Genel3 saat ago

Star Wars: The Last Jedi İncelemesi – Skywalker Efsanesine Saygı Duruşu!

Herkese merhaba. Star Wars: The Last Jedi’ı izledik ve incelememizi hazırladık. İncelemeyi Kutluhan ile Anıl farklı açılardan, farklı bakış açılarıyla...

Bomba3 gün ago

The Walking Dead 8.Sezon 8.Bölüm “How It’s Gotta Be” İncelemesi

Kutluhan’ın incelemesi: The Walking Dead, 8. sezona hızlı bir giriş yapmıştı. Resident Evil filmi gibi konu değiştirmiş,  zombi mücadelesi insanların savaşına...

Bomba3 gün ago

Inhumans 1.Sezon 4. 5. ve 6. Bölümleri İnceleme ve Easter Eggleri

Bu dizi, çok sancılı süreçlerden geçerek ekranlarımıza geldi. Ortaya bu konsept ile çıkabilecek çok güzel işler varken, elimizdeki sonuç ne...

Bomba3 gün ago

En Underrated Diziler #3 : Falling Skies!

Doğancan Gedik’in başlattığı ve Person of Interest ile Luther hakkında yazmış olduğu ”En Underrated Diziler” serisinde mutlaka olması gerektiğini düşündüğüm...

Bomba1 hafta ago

Agents of Shield 5.Sezon Part 1 ve Part 2 İncelemesi: Orientation!

Marvel hayranları şu sıralar ellerini kana bulamış ve Punisher’ı bitirmiş, Infinity War fragmanıyla yükselmiş, Black Panther’i ve tabi ki Infinity...

Bomba1 hafta ago

İddialar Gerçek Olmak Üzere! Disney, Fox’un Haklarını Aldığını Haftaya Açıklayabilir!

Biliyorsunuz ki, şu sıralar en önemli konu Disney’in 20. Century Fox’un çoğunluk hakkını satın alıp alamayacağı idi. Hatta haberini X-Men,...

Bomba2 hafta ago

The Walking Dead 8. Sezon 7. Bölüm İncelemesi: Time For After

Bu inceleme The Walking Dead 8. sezon 7. bölüm hakkında SPOILER içermektedir. 8. sezon hayal kırıklıkları ile yoluna devam ediyor....

Bomba2 hafta ago

Avengers: Infinity War Fragman İncelemesi!

Marvel, kurmuş olduğu sinematik evreninin 10. yılına girmiş bulunmakta. Çok şanslı bir nesil olarak, çizgi romanların sinemaya düzgün bir şekilde...

Bomba3 hafta ago

The Walking Dead 8. Sezon 6. Bölüm The King, The Widow and Rick İncelemesi

Bu inceleme The Walking Dead 8. Sezon 6. Bölüm hakkında SPOILER içermektedir Geçtiğimiz haftanın incelemesi gelemediği için özür dileyerek sözlerime giriş...

Bomba4 hafta ago

Justice League İncelemesi ve Tüm Çizgi Roman Referansları!

-SPOILER OLMAYAN KISIM- Kutluhan’ın Görüşleri Villian, solo hikayeler, diyaloglar, espriler, efektler, yan karakterler filmi bir bütün olarak karşımıza çıkardı. Avengers’tan...

Bomba