Connect with us

Bomba

İLK BAKIŞ: AVENGERS INFINITY WAR TANITIM VİDEOSUNDA MERAK EDİLEN 5 DETAY

Yayınlandı

on

Marvel Sinematik Evreni, 2008 yılında başladığı yolculuğunun son ayağına gelmek üzereyiz. Iron Man ve Incredible Hulk karakterlerinden başka kimsesi olmayan, tüm sevilen karakterlerini başka şirketlere dağıtmak zorunda kalmış ve süper kahraman filmlerinin sonuçlarının ne olacağını bilmeden bu engebeli yola başlamıştı. Ancak tahmin edilenden çok daha fazla seyirci, bu tür filmleri benimsedi ve 10 sene boyunca izleyeceğimiz hemen hemen her film çizgi romanlardan beyazperde’ye aktarıldı.

İşte o engebeli yol, sinema tarihinin en pahalı ve bir sürü ünlü oyuncuyu bir araya getirecek Avengers: Infınity War filmiyle taçlanmak üzere! Bugün yayımlanan bir video ile çekimlere resmen start verilirken, hayranların heyecanını üst düzeye çıkardı. Video içerisinde çözülmesi gereken birçok soru vardı ve biz bunları tek bir içerikte sizlere sunmak ve yanıtlarını olabildiğince aktarmak istedik. Öncelikle bugün koyulan videoyu tekrar bir izleyelim.

Heh izlediyseniz devam edelim. Video’nun yayınlanma amacının tamamen Marvel’ın hiç ihtiyacı olmadığı ancak bu sektörün lideri benim dermişçesine yapmış olduğu güç gösterisi olduğunu düşünüyorum. DCEU’nun çalkantılı yönetmenler-Warner Bros. ilişkilerinden sonra Marvel en iddialı filmiyle sahnelere dönecek olması, bu güç gösterisini daha anlamlı kılıyor.

O halde videonun incelemesine bir başlayalım.

1- Iron Man, Spider-Man ve Star-Lord birlikte!

avengers-infinity-war-tony-peter-peter-231482

Infinity War filmi bazı kaynaklara göre 68 karakter içereceği, bazı kaynaklara göre ise de her kahramana aynı önemin verilmeyeceği yönünde. 68 karakter olsun veya olmasın, eldeki kahramanlarla birlikte dahi bu denli büyük bir film çekmek çok zor bir iş. Bu açıdan bakacak olursak 3’lü 4’lü gruplar halinde kahramanların dünyanın farklı yerlerinde izleyeceğimiz sekanslar görmemüz mümkün. Thanos’un mutlaka değişik bir planı olacaktır ve kahramanlarımızın bölünerek dünyanın veya Amerika’nın değişik bölgelerinde yerleşeceklerini düşünüyorum. Bu kanıya ise hem bu üçlünün röportajından hem de videonun devamında küçük kartlar da yer alan Rocket Raccoon, Winter Soldier, Falcon ve Scarlet tarafıydı. Bu sayede herkese, hakettikleri kadar zaman ve önem verilebilir. Iron Man, Spider-Man ve Star-Lord’un sadece röportajla kalmayıp bu 3’lünün bir sahne çektiğini varsayabiliriz. Spider-Man’i canlandıran Tom Holland ise tüm bu olanların şokundan çıkamadığı için şu açıklamaları yapıyor;

“En iyi arkadaşlarımdan biriyle ilk Avengers filmine gittiğimi hatırlıyorum. Spider-Man’i canlandırıp, bu filmlerin herhangi birinde oynayacağımı asla hayal etmemiştim. Kendimi dünyanın zirvesinde hissediyorum ve bunu düşünmek bile inanılmaz bir şey.”

Tom’un yerinde kim olsa aynı akıl tutulmasını yaşardı. O yüzden Tom’un bu heyecanı, Spider-Man karakterini her seferinde heyecanla ve mutlulukla oynayacağını gösteriyor ve bu da Spider-Man için iyi bir artı. Video’ya dönersek ise bu üçlünün bir sahne çekimi yaptığından bahsetmiştim. Tom Holland’ın kollarında ağ atıcıları, Star Lord’un kostümü ve Robert Downey’in üstünde de Iron Man zırhı görünüyordu. Bu detaylarla bu üçlüyü ekranda görmek harika olacak!

2- Tony Stark’ın yeni Iron Man zırhları

image-uploaded-from-ios-1024-1--231480

Son olarak Iron Man 3’te tüm zırhları birer birer yok etmişti Tony. O filmde, Chitauri saldırısı sonrası psikoza bağlayan bir Tony Stark figürü vardı. Bunun devamında ise dünyayı koruması amaçlı Ultron’u yaratıp tam tersi etkiyle dünyanın yokolmasına sebebiyet veriyordu. Aynı koruma içgüdüsü, Infinity War’a sıçramış olacak ki yönetmen Russo kardeşler Tony Stark hakkında şu sözleri söylüyor;

“Tony, yaklaşan bu büyük tehditi hissediyor ve dünyayı güvence altına alabilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.”

Tony’nin Ultron hatasından sonra ekibinden gizli olarak bu işlere kalkışacağını sanmıyorum. Civil War sonrası araları bozuk olan Kaptan Amerika ve takımıyla da araları, Thanos’un gelişiyle düzelecektir.

Yeni yaptığı zırhlar, Thanos’a karşı yaptığı özel zırhlarından biri olması kuvvetle muhtemel. Hulk’a karşı yapmış olduğu gibi Thanos içinde bir uzay zırhı hazırlıklarına başlayan Tony Stark beni aşırı meraklandırıyor beyler, bayanlar! Çizgi romanların Earth-30847’de Tony Stark, Galactus-Buster Armor’a sahiptir. Buna benzer bir armor ile Thanos’un karşısına çıkması enfes olur! Ayrıca Spider-Man: Homecoming zırhı, bu filmler için bir ön tasarım niteliği taşıyacaktır.

3- Mjölnirsiz bir Thor!

rocket-and-thor-fighting-side-by-side-credit-marvel-studios

Videonun en ilginç kısmı, konsept tasarım bile olsa Thor’un Mjölnir yerine uzun bir savaş baltası tarzında bir silah taşıyor olmasıydı. Thor MCU için en geri planda kalan filmlerin başında geliyor. Şansa bakın ki MCU içerisinde ki en iyi villain yine Thor’dan çıkan Loki oldu. Bu yüzdendir ki Thor: Ragnarok, 3.fazın Winter Soldier’ı olarak bahsediliyor. Eğer Marvel evrenini bu denli değiştirecek bir film ise, Thor’un Ragnarok’u Mjölnir ile engelleyip onu kaybetmesi güzel olurdu. Çizgi romanlar Mjölnir’in kayboluşunu yeni Thor Jane Foster’a geçmesiyle anlatmıştı. Bu sırada The Unworth Thor adıyla başka bir sayı başlamış ve Thor orada bu konsept çizimlere benzer bir savaş baltası taşımaya başlamıştı.

the-unworthy-thor-marvel-comics

Thor: Ragnarok’u izledikten sonra teori kasabilmek çok daha kolay olacaktır. O güne kadar bu savaş baltasının anlamını çözmek biraz zor. Ragnarok umarım denildiği kadar evreni değiştirecek bir film olur çünkü bu film Thor’un son şansı. Infinity War’a kadar ise gelecek olan Guardians of the Galaxy Vol.2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok filmlerinin oraya bağlanacak olması bu filmlerin değerini iyiden iyiye arttırıyor.

4- Avengers: Infinity War büyük ihtimalle yeniden 2 part olacak

Yeniden kelimesini ekledim çünkü ilk başta 2 part açıklanan film daha sonrasına tek bir büyük film halinde olacağı söylenmişti. Tanıtım videosunda ise Russo kardeşler şunu aktarıyor;

“Marvel’ın son 10 yıldır yaptıklarından dolayı, önümüzdeki 2 Avengers filmi şu ana kadar kimsenin görmediği ve çekmediği büyüklükte bir iş olacak.”

Gaf yapamayacak kadar büyük bir yönetmen ikilisinden bahsediyoruz. Yapılsa dahi bu videoya konmazdı. O yüzden filmin yeniden 2 part halinde ekranlara geleceğini düşünebiliriz. Asıl soru ise, Part 1 savaşın en önemli yerinde kesip ikincisinde mi devam edecek yoksa her şey Part 1’de bitirip Part 2’ye bu filmin devamı niteliğinde yepyeni bir evren mi bizlere sunacak? Marvel bizi soru içinde yeni sorular çıkartarak meraktan öldürmeye devam ediyor anlayacağınız.

5- Thanos’un yeni görselleri

th2 tahnos1

Tanıtım videosunun yarısı, Thanos’un ne kadar güçlü bir villain olacağı hakkında geçiyor. Hem Kevin Feige hem Russo kardeşler Thanos’un bugüne kadar MCU’da görülen tüm düşmanların en iyisi ve en güçlüsü olacağından bahsetti. Thanos’un bu görselleri, gerçekten Marvel’ın uzun zamandır sıkıntı çektiği TEK FİLMLİK VILLAINLAR düşüncesinden bir nebze olsun uzaklaşması demek.

Video’ya göre henüz erken ancak Netflix karakterlerinin bu filmde olması umudum iyiden iyiye azalmış durumda. Kingpin, Daredevil, Punisher, Jessica Jones ve Luke Cage gibi karakterleri filmde isimlerinin geçmesine bile razıyız.

Avengers: Infinity War vizyon tarihi Türkiye’de 27 Nisan 2018, Amerika’da ise 4 Mayıs 2018 tarihinde karşımızda olacak. Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bize yazmayı unutmayınız!

 

Okumaya Devam Et
6 Comments

6 Yorumlar

 1. fatih

  12 Şubat 2017 at 09:15

  “Avengers: Infinity War vizyon tarihi Türkiye’de 27 Nisan 2018, Amerika’da ise 4 Mayıs 2018 tarihinde karşımızda olacak.” yani amerika’dan önce mi Türkiye’de vizyona girecek. bu cümle doğru mu?

  • Anıl Kaleli

   12 Şubat 2017 at 14:16

   IMDB’nin yalancısıyım bende 🙂 Orada Türkiye vizyon tarihi 27 Nisan olarak yazılı. Eğer herhangi bir değişiklik olmazsa ABD’den önce izleriz evet.

 2. burak

  12 Şubat 2017 at 13:56

  infinity War’a yapılan yatırım büyük. Ultron gibi olmayacaktır bu film. Orada bir parmak bal çaldılar ama film beklenenin çok uzağında kalmıştı benim görüşüme göre. Burada daha dikkatli ilerliyorlar ve Russo kardeşlere de güvenim büyük.

  Filmin ikiye bölünmesinden bahsetmişsiniz ama zaten hiç bir zaman tek film olacak şeklinde konuşmadılar. Sadece en başta part1 ve part2 şeklinde söylenen duruma bir açıklama getirdiler. Her filmin kendisi içerisinde bir sonu olacak şeklinde konuşmulardı. En orta yerinde bölerek diğerine geçilmeyeceğini düşünüyorum bu açıklamadan ben. Tahminime göre ilk filmde Thanos tehlikesinin farkına varırlar ve bu doğrultuda araştırma hazırlık vs yaparlar ki dünyada da bir takım savaşlar olacaktır bu bölümde, ki Ultron’da sonuçta infinity stonelardan birisi duruyor. Thanos bunu almak için dünyaya gelecektir en basitinden. Buradaki hadise çözülüp ikinci filmde uzaydaki savaşları falan görürüz gibime geliyor.

  Yani Lord of the Rings 3 bölümden oluşuyordu ama her birisi de kendi sonuna sahipti. Ortadan kesilmemişti. İnfinity War LotR gibi olacaktır. Hobbit 2 ile Hobbit 3’ün birbirine bağlanması gibi yapmayacaklar. Benim anladığım buydu.

  Ayrıca Thanos tehlikesinden bütün ekip bihaber halen. Biraz Thor biliyor ki onun da derdi başından aşkın. GotG ve Ragnarok ile birlikte bu tehlikeden haberleri olduktan sonra daha bi tadına varacağız

  • Anıl Kaleli

   12 Şubat 2017 at 14:19

   Yorumlarına katılıyorum ancak bir ara Infinity War’un tek film halinde geleceği haberleri her yerde yapılmıştı. Hatta biz bile haberini girmiştik diye hatırlıyorum. Belki dediğin gibi hep Part 1-2 idi ancak çeviri hatasından veya dedikoduların yanlış çıkmasından ötürü bu şekilde yansımış olabilir. Thanos’a karşı Tony hazırlıklara başladıysa Thor veya bir başkasından onun varlığını öğrenmiş olmalı. Tahminim ise Guardians ekibinin dünyaya inişiyle bu tehlikeden haberdar olacakları yönünde.

 3. A.F.I

  12 Şubat 2017 at 20:27

  Ragnarok un güzel bir film olmasını umuyorum. Tadında espriler ve doyurucu bir senaryo ile ancak yine umduğum thor u bulamayacagim gibi geliyor. Çinko fark ettiyseniz dövüş sahnelerinde zack snyder bu işi harika yapıyor. Karakterleri insan gibi dövüştürmüyor. Çünkü insan değiller. Superman ittirince bile dağlara yolladı farkındaysanız. Thor danda bu şekilde olmasını bekliyordum. The dark world bir nebze bu şekilde sunuldu ama age of ultron da vasat bir thor izledik. Belki joss whedon un stili bu değildi ama thor a yakışan bi görüntü değil. Age of ultron da 1 tane bile iron man suit up göremedik Allah seni bildiği gibi yapsın joss whedon demiştim bence russo kardeşler güzel bir ironman izletecekler. Artık phase 3 filmlerinde thanosun aksiyonda olması gerektiği dusuncesindeyim orn ragnarok ta asgard ı yakıp yıkan thanos olmalı yani gerçek senaryodaki gibi midgard yılanı kurt fenris falan gelirse pek ilgi çekici olmaz. Netflix karakterlerini gorcegimizi dusunmuyorum ancak 68 karakter nasıl dolacak orası da muamma.

  • Anıl Kaleli

   12 Şubat 2017 at 20:32

   Ragnarok’ta Thanos’un en fazla end credits sahnesi olcaktır. O filmin kötüsü başka çünkü 🙂 Thanos’u sadece Infinity War’a ayarladılar. Iron Man, her filmde farklı bir zırhla karşımızda aslında ama ne bekledeğine bağlı olarak fikrin kendine göre doğru olabilir elbette.

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bomba

Çocukluğumuz Bir Bir Eriyor: Toys ‘R’ Us İflasını Açıklamak Üzere!

Yayınlandı

on

Geek olmamızın belki de ilk meydana çıktığı yıllardı. O yıllar bakkallar fasikül halinde Spider-Man sayıları satar, lunapark için Tatilya’ya gider, oyuncak için ise o zamanlar evrenin sonsuzluğu gibi gelecek büyüklükte olan Toys ‘R’ Us’a doğru yola çıkardık. Space Jam oyuncakları, boyama kitaplarını, figürleri hala hatırlıyorum. Öyle güzeldi. Ancak Amerikan basınına göre oyuncak sektörünün eski büyük lideri, yeni nesil Amazon vb. sitelerle baş edemeyerek 1 hafta sonra iflasını açıklayacak.

Reuters ve Wall Street Journal iflas haberini ilk alanlar oldu. Raporlarına göre, oyuncak perakendecisi birkaç hafta içinde iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalacağını açıklamışlar. Markanın ABD’deki 1,600 artı mağazasında yaklaşık 5 milyar dolar borcu olduğu söyleniyor.

Toys ‘R’ Us’ın da tarihin tozlu raflarında kaybolduğu bir hayata hazır mıyız geekler? Ben değilim. 

Okumaya Devam Et

Bomba

Çizgi Roman: The Defenders #5 İncelemesi

Yayınlandı

on

Defenders 5.sayı geldi çattı. Ben de arkada Defenders soundtrack’ini açtım okudum. Şansıma aksiyon çok yoktu. Aksiyonu az ama eğlencesi bol sayıda ilk kez Ben Urich’in anlatımıyla yapmadık açılışı. Onun yerine giriş sayfalarımızı Frank Castle, Punisher, suç ile ilgili görüşleri ile kapladı. Karakterin güzel bir özetiydi bu konuşması aslına bakarsanız. Kısaca kahramanların sağlamaya çalıştığı adaletin hiçbir zaman işe yaramamasından dem vurdu.

5. Sayıya bir giriş yaparsak,  ilk hikaye arkı 4. sayı ile bitmiş sanmıştım. Hem bitmiş gibi göründüğünden, hem de artık bitsin istememden olsun gerek. Görünen o ki Diamondback’in bir de kaçış planı varmış. Sayı beli kırılmış Iron Fist’in Night Nurse’ün mekanında uyanması akabinde artık bir teşekkür amaçlı binayı satın almasıyla açıldı. Buralardaki konuşmalar sayının geneli gibi çok güzel yazılmıştı, özellikle Danny’nin ”Vücudum bir tapınak” tarzı sözleri karakterin olması gerektiği halini iyi yansıttı. İsterdik ki dizide de bu yönü biraz daha ön plana çıksın. Punisher ile aynı polis aracında taşınan Diamondback çenesi ile Punisher’ı yormaya, hatta irrite etmeye çalışıyor. Ona ölen karısından dahi bahsediyor ve başarıyor da. Bu sırada ekibi ise 4 kişi bir çatıda görüyoruz tek kelime ile harika panellerdi. Marquez’in çizimleri yine harika, yine harika.  Ekibin burada gelecek hamlelerini planlamalarını ve birlikte hareket etmelerini okumak şahaneydi. Özellikle Danny’nin Matt’e;

“Çok fazla boks referansı kullanıyorsun, ünlü bir boksör falan mısın?”

sorusu güldürdü cidden. Sayının son anlarına doğru bir ikili diyalog da yine Danny-Matt ikilisinden geliyor. Danny’nin Matt’e neden maske taktığını sorduğunda geçen konuşmalar da çok iyi yazılmıştı. Evet yıllardır süper kahraman filmlerinde, dizilerinde izlediğimiz, gördüğümüz nedenlerden çok da farklı bir şey sunmadı bu diyalog belki ama Anad dönemi başladığından beri kimliğini koruyan Daredevil ve onun Danny ile ilişkisi için önemli bir gelişim noktası oluşturur cinstendi.

Sayının finali ise şok eden cinstendi Black Cat evine gidiyor ve onu bekleyen Diamondback ile karşılaşıyor. Kısa bir ikili konuşmanın ardından Diamondback Cat’e kurşunları yağdırıyor. Kedi bu sefer dört ayak üzerine düşer mi bilinmez. Matt’in silah seslerini duyması ile sayı perdesini kapıyor. Dediğim gibi, sayıda aksiyon belki azdı, ama okuması zevk veren unsurlarda ilk sırada bile gelmez aksiyon benim için. Özellikle bir ekip serisinde ekibin dinamikleridir önemli olan. Hala okumuyorsanız, okumadıysanız, Bendis’in kaleminden çıkan harika diyalogları, etkileşimleri ve Marquez’in ortaya döktüğü sanatı kaçırıyorsunuz. Şimdilik benim Defenders #5 için söyleyeceklerim bu kadar.

Gelecek sayı ve sayılarda görüşmek üzere!

Okumaya Devam Et

Bomba

Emmy Ödül Törenine Saatler Kala, Bir En İyi Dizi Adayı: The Crown

Yayınlandı

on

Zaman zaman dizi dünyasının Oscar’ı diye de hitap edilen Emmy ödül törenine saatler kalmışken, kendime izlemiş olduğum dram dalında en iyi dizi adaylarından birini yazabilecek olsam hangisini yazardım diye sordum. Verdiğim cevap için ise düşünmem gerekmedi! Peter Morgan tarafından yaratılan The Crown kuşkusuz bu yıl televizyonlarda – aslında bir Netflix yapımı – çıkan en iyi eserlerden biri. Netflix’in en pahalı işlerinden biri olan bu yapımın tahmini bütçesi tam 156 milyon dolar. Dizinin konusu ise Oscar’lı film The King’s Speech’te de izlediğimiz kekeme kral IV.George’un ölümünden sonra Elizabeth’in tahta çıkışı ve ardından gelişen tarihi olayları kapsıyor. Dizi konusu bakımından tarihi ve tarihi yapımları sevenler için bir elmas niteliğinde. Bir belgesel tadında tabi ki değil fakat bunu beklememiz de yersiz olurdu. Özellikle bazı bölümlerin sonlarında o bölümde ele alınan herhangi bir konunun gerçekte ne zaman vuku bulduğu, sonuçları ve sonrasında neler olduğu gibi bilgiler de yer alıyor.

Dizinin başrollerini Kraliçe 2. Elizabeth rolünde Claire Foy, eşi, Edinburgh Dükü Philip rolünde Doctor Who severlerin yakından tanıdığı Matt Smith, kraliçenin kardeşi Margaret rolünde güzelliğiyle izleyeni ekranlara kilitlemeyi başaran Vanessa Kirby ve son olarak Winston Churchill rolünde ise 2 Oscar adaylığı bulunan John Lithgow var. Üstteki görselden de görebileceğiniz gibi casting çok ama çok başarılı. Karakterlerin tarihteki gerçek halleri ile inanılmaz bir benzerlik sağlanmış. Dizinin o devasa bütçesinin nerelerde kullanıldığını hakkında koymuş olduğum görsellere baktığınızda fikir edinebilirsiniz diye düşünüyorum. İzlediğinizde ise kendi gözlerinizle görürsünüz. Çünkü prodüksiyon tek kelimeyle harika. Örnek vermek gerekirse kostüm departmanı ortaya çok ince bir işçilik koymuş.

Kostümler dışında kullanılan set, dekorlar muazzam, 20.yüzyıl İngiltere’sini hissedebiliyorsunuz. İç mekan tasarımları kraliyet ailesine yakışır cinsten görkemli, dış mekan çekimlerini izlerken ise kendimi sık sık ”Oha, bu kadar insanı nasıl toplamış da bu sahneleri çekmişler” derken buldum. Özellikle Elizabeth’in siyasi nedenlerden dolayı birçok ülkeyi gezmesi gerektiğinde, buralarda çekilmiş sahneler sizin, olayın içine girmenizi kolaylaştırıyor.

Dizinin müziklerinin başında Rupert Gregson-Williams var. O da çok başarılı bir iş çıkarmış. Özellikle ”Duck Shoot” parçasını dinlemekten sıkılmadım henüz. Tema müziğini ise Rupert değil, Hans Zimmer yapmış! Kendisini övmek için ayrı yazı yazarım ben, o kadar ünlü ve sektörde her iyi işin altında adını görebileceğiniz biri. Meraklısına araştırmayı öneririm, bakarsınız sizin de sevdiğiniz bir filmin, melodisinin yaratıcısıdır.

Dizinin değinmediğim noktalarından biri ise, dizinin ne kadar akıcı olduğu, 50 dakika – 1 saatlik bir dizi için inanılmaz derecede akıcı. Kendinizi üç dört bölümü ard arda izlerken buluyorsunuz. Bu süreye sahip diziler için bende bunu başarabilen son dizi sanırım Breaking Bad idi.

Biraz daha detaylı bir şekilde konuya değinmek gerekirse, merak etmeyin dizi, siyasete en ince ayrıntısına kadar girmektense, bir kitap olarak düşünürsek, onun sadece kapağını, iç çizimlerini ve belli kesitlerini alıntılıyor. Odak noktamız daha çok 2.Elizabeth. Onun yükselişini, bir Kraliçe ve aynı zamanda bir eş, bir anne olarak yaşadığı zorlukları görüyoruz. Siyaseti bilmiyor, okula gitmemiş, herhangi bir alanda eğitim almamış, çocukluk yıllarında sadece ülkenin yasaları, İngiliz Klisesi hakkında öğretiler görmüş ve dolayısıyla olduğu noktada zorluk çekiyor.

Claire Foy sergilediği performansla hem Taç’ın (Crown) hem de rolün altından kalkmış. Hazır bir oyuncunun performansına değinmişken, oyunculuklardan bahsedeyim. Dizi diğer çoğu alanda olduğu gibi oyunculuklar konusunda da sizi etkiliyor. Hatta yeri geliyor tüyleriniz diken diken bir şekilde ekrana bakarken buluyorsunuz kendinizi. Başta dizinin castını saymıştım. Tekrar saymama ya da tek tek değinmeme gerek yok zira hepsi iyi derecesinde performanslar sergiliyorlar ancak 2 kişi oldukça ön plana çıkıyor. Biri zaten ana karakterimize hayat veren Claire Foy. İlk sezonu bitirdiğinizde, bir kez daha ilk bölümü izleyip, daha sonra son bölüme bir göz atmanızı istiyorum. Karakterin yaşadığı değişimi nokta atışı diyebileceğimiz şekilde, eksiksiz gösteriyor. Diğer kişi ise Winston Churchill rolündeki John Lithgow. Dönem veya karakterler hakkında herhangi bir belgeseli ya da Youtube’dan birkaç videoyu izlerseniz görürsünüz. John Lithgow’un kullandığı beden dili, yürüyüşü, mimikleri, sanki gerçekten O’ymuş gibi hissettiriyor. Zaten her iki oyuncu da rolleri ile oyunculuk dallarındaki adaylıklara sahip. Claire Foy, ”En iyi kadın oyuncu” dalında, John Lithgow ise ”En iyi yardımcı erkek oyuncu” dalında aday. Yazı boyunca amma övdün, hiç mi kötü, olumsuz etken, faktör yok diye düşünmüş olabilirsiniz. Ama inanın yoklar. Dizinin Emmy ödüllerinde tam 11 adaylığı var.

Bu adaylıkların en önemlilerinden bazıları:

 • En İyi Drama Dizisi
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Yönetmenlik
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Casting
 • En İyi Müzik Kompozisyonu
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Senaryo

Dizi Golden Globe (Altın Küre) ödül töreninde ise En Drama Dizisi ve Bir Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini evine götürdü. Sırada Emmy ödülleri var. Ben yapımın törenden en az birkaç ödül ile ayrılmasını istiyorum ve ümit ediyorum.

Diziyi hala izlememişseniz inanın bu yılın en iyi dizilerinden birini kaçırıyorsunuz. The Crown, çok kaliteli bir yapım ve her ayrıntısını incelemeniz, hayranlıkla döneme tanıklık etmeniz için sizleri bekliyor.

 

Okumaya Devam Et

Facebook

Bombalamasyon

Genel5 gün ago

Bir Stephen King Uyarlaması: “IT” Film İncelemesi

Kaliteli filmlerin ülkemize geç gelişinden ya da hiç gelmeyişinden muzdaribiz. Geç gelmeyenler ise popüler filmler oluyor. Yani sinemada Imax kalitesiyle,...

Bomba1 hafta ago

Çocukluğumuz Bir Bir Eriyor: Toys ‘R’ Us İflasını Açıklamak Üzere!

Geek olmamızın belki de ilk meydana çıktığı yıllardı. O yıllar bakkallar fasikül halinde Spider-Man sayıları satar, lunapark için Tatilya’ya gider,...

Bomba1 hafta ago

Çizgi Roman: The Defenders #5 İncelemesi

Defenders 5.sayı geldi çattı. Ben de arkada Defenders soundtrack’ini açtım okudum. Şansıma aksiyon çok yoktu. Aksiyonu az ama eğlencesi bol...

Bomba1 hafta ago

Emmy Ödül Törenine Saatler Kala, Bir En İyi Dizi Adayı: The Crown

Zaman zaman dizi dünyasının Oscar’ı diye de hitap edilen Emmy ödül törenine saatler kalmışken, kendime izlemiş olduğum dram dalında en...

Bomba3 hafta ago

Jeneriği ile Akıllara Kazınmış 15+2 Efsane Televizyon Dizisi!

Bir dizinin en önemli öğesi jeneriğidir. Bu cümlemi direkt kıran bir dizi var Ray Donovan. Jenerik kullanmıyor. Sert bir mizacı...

Bomba3 hafta ago

Game of Thrones: Kitaplarda Hala Hayatta Olan Karakterler!

George R.R. Martin acımadan karakter öldüren bir yazar olabilir fakat öyle karakterler var ki dizi yapımcıları öldürse de sevimli yazarımız...

Bomba3 hafta ago

Inhumans Imax İncelemesi, İlk İzlenim

İlk önce film olması planlanan, daha sonra diziye evrilen Inhumans’ın ilk 2 bölümü Imax sinemalarda gösterime girdi. Amerika’da ABC kanalının...

Bomba4 hafta ago

Beyaz Perde’de Boy Göstermiş Can Alıcı 11 Kadın!

Daha önce en efsane kötü karakterler videosu ile karşınıza çıkmıştık. Şimdi ise iyisiyle, kötüsüyle, çılgınıyla, tatlısıyla, kurbanlık koyun gibi insan...

Bomba4 hafta ago

Game of Thrones’u Neden Bu Kadar Çok Seviyoruz? Nedir bu Game of Thrones Manyaklığı?

Manyak, kelimesi burada kötü anlama gelmemektedir. Ülkemizde tatlı kişilere manyak tepkisini veririz. Ve bu ülke, kalıbımı basarım ki Game of...

Bomba4 hafta ago

Game of Thrones 7.Sezon Finali “The Dragon and the Wolf” İncelemesi ve Akılda Kalanlar

“Karlar yağdığında ve ak rüzgarlar estiğinde yalnız kurt ölür ama sürü yaşamayı sürdürür.” SPOILER Dizinin asıl müziği en hafif halinde...

Bomba