Connect with us

Bomba

VIKINGS: “CROSSINGS” Bölüm incelemesi. Sezonun en etkili bölümü!

Yayınlandı

on

“Yaşlı yabandomuzunun acı çektiğini duyduklarında küçük domuzlar nasıl da homurdanacaklar. Odin’in bir şölen hazırladığını bilmek beni memnun ediyor. Yakında kavisli boynuzdan ale içiyor olacağım. Odin’in salonuna korkuyla girmeyeceğim. Oğullarımın bana katılmasını bekleyeceğim. Ve katıldıkları zaman, zafer öykülerini zevkle dinleyeceğim. Aesir beni hoş karşılayacak. ÖLÜMÜM ÖZÜRSÜZ GELECEK! Ve Valkyrie’lerin beni eve götürüşlerini sevinçle karşılayacağım!”

Kimse Ragnar’ı ölümüne inanamaz. Çünkü Ragnar, her türlü badireyi atlatmış, bir Tanrı edasıyla yükselmiş ve hükmetmiştir. Hayatını sorgulayarak, savaşarak, fethederek geçiren Ragnar, kendisini bekleyen ölümü kucaklamıştır. Son bölümde Ragnar’ın ölümünü izlemiştik. Ancak etkilerinin devam etmesi, beni hoşnut etti. Björn’ün , Ivar’ın, Lagertha’nın yolunu izlemek için sabırsızlanırken, kusursuz bir bölümle karşı karşıyayız. Birçok dizinin 3. sezonda dağıldığını gördük. Ancak “Crossings” bölümü, Vikings dizisinin, ağırlığını asla kaybetmeyeceğini bize gösterdi. Bölümü izlemeyenleri bir an önce zaman ayırıp izlemeye, izleyenleri ise SPOILER dolu incelememe davet ediyorum.

Lagertha, Ragnar’ın ölümünü kabul etmemektedir. Yıllar sonra ait olduğu yere döndükten sonra, Ragnar’sız tahtta oturmak Lagertha’ya ağır ve acı gelmektedir. Bu arada aynı duyguları King Ecbert de hissetmektedir. Ragnar’ın ölümüne engel olamayan Kral, düşüncelidir. Savaştan, entrikalardan bıkmıştır. Alfred ile eğitime devam edeceğini söyler ve ülkenin korumasını oğlu Athelwulf’a bırakır. Ecbert’in düştüğü hal de bize Ragnar’ın ölümünün etkilerini göstermektedir. Lagertha’ya dönelim, bildiğimiz üzere Ragnar, Lagertha’nın tek aşkıdır. İhanet ettiği asla görülmedi. Björn gibi bir babayiğit bu ikilinin meyvesidir. Ragnar’ın hataları yüzünden ayrı düşseler bile, Lagertha’nın kalbinde hep bir yere sahiptir. Kahin’in kehanetine göre Lagertha’yı Ragnar’ın oğullarında biri öldürecektir. Bu Lagertha’yı geriyor olsa bile sorumluluklarının farkındadır ve ilk işi Kattegat’a bir savunma hattı kurmak olmuştur. Hatta Ivar’ın meydan okumasına rağmen, hedeflerinden, Ragnar’ı düşünmekten vazgeçmemiştir. Ivar’ın meydan okumasını reddetmesinin altında gerçekten de Ivar’ı öldürmeme isteği, Ragnar’ın kanı olması mı yatıyor yoksa kehanetin verdiği korku mu bilmiyoruz. Tarihte ölümüyle ilgili bilgi bulunmayan Lagertha’nın yolunu izlemek için sabırsızlanıyorum. Umarım Ivar ile dövüşmek değil de, Ragnar’ın intikamını almaktır kaderi.

v4_16_12112015_bw_20231

Sigurd, Ubbe ve Ivar öfke doludur. Lagertha’yı öldürmek için an kollamaktadırlar. Elbetteki iki kardeş Ivar kadar öfkeli olamaz. Düşünerek hareket etmeye çalışıyorlardır. Ancak Ivar öyle değil, kılıcını dövdükten sonra saldıracağı şüphesizdir. Lagertha’ya tehditler savuran Ivar’ın sınavı ağırdır. Annesi ve babasının ölümünden duyduğu acı, Norveç semalarında yankılanacaktır. Tanrılar da şahit olmaktadır bu öfkeye, üzüntüye. Sakat bir Kuzeylinin, Viking’in yolunu izlemeye doymayacağız.

historys-vikings-season-4-part-2-episode-16-crossing-lagertha-looks-down-at-ivar-resize-670x447

Uzun zamandır beklediğimiz an geldi. Bir Rus misali sıcak denizlere açılmak isteyen Bjorn zorlu bir sınav vermektedir. Hiç bulunmadığı denizlerde, puslu ve uçsuz bucaksız bölgelerde, erzakların ve umudun tükendiği yerdedir. King Harald ve Halfdan, Bjorn’un talihini sorgulamaktadır. Kaderlerinin kesiştiği bu yerde, en ufak bir aksilikte Lothbrok’a sırt çevirecekleri aşikardır. Norveç Kralı olma isteği ve Ragnar’ın lanetinden korkmaları bu düşünceyi getirmiştir. Floki ise bölümün en derin karakteri olmaktadır. Yaşama amacını kaybeden, içinde bir boşluk hisseden Floki, gemi inşa etmekten fazlasını aramaktadır. Ragnar’ın yokluğu buna sebep olmuş olabilir. Onunla ilk denize açılışı gibi olmayacaktır hiçbir sefer. Helga’nın çocuk isteğini de reddeden Floki, yeni bir inancın kıyılarında kendini aramaktadır.

Akdeniz yolunda seyreden Viking ordusu, İspanya’ya varmıştır. Sıradaki düşmanları Endülüs Emevileri’dir. 7 ve 11. yy arasında İspanya kıyılarına hükmeden bu devletin, Kuzeyliler ile tanışmasını izliyoruz. Tarihte Endülüs’e karşı bir Viking başarısı bilmiyorum. Burayı bir durak olarak kullanmaları muhtemel. Yıllarca başarılı bir hüküm yöneten Emeviler, tam bir müslüman devlet kurmuşlardır. Tarihten çok sapacaklarını düşünmüyorum ancak fazlasıyla önemli bir değinmeydi. Paganların önce Hristiyanlık ile mücadelesini izlemiştik. Şimdi ise Müslümanlık ile tanışacaklar. Ve bu tanışmayı ilk Floki’nin yapması hepimizi şaşırtmıştır. Diğer dinlere olan katı görüşünü bildiğimiz Floki, ezan sesiyle mest olmuştur. Limandan giren Viking savaşçıları her yeri yakıp yıkarken, Floki ibadet şekillerine hayran kalmıştır. Bu sahne gerçekten beni de etkiledi. Bilimum Amerikan dizilerinde müslümankültür yanlış anlatılmış, aklıma gelen bir tarih dizisi Da Vinci’de de özen gösterilmeden işlenmiştir. Ama Vikings önünde eğilebileceğim bir bölümle, bunu kusursuz bir şekilde işlemiştir. Ezan okuyan, namaz kıldıran kişi harika seçilmiş, Arapça doğru verilmiştir. İmam’ın kafasını bir Viking’in kesmesine rağmen namaz durmamış ve yerine başkası geçmiştir. Gerçek ibadet şeklimiz güzelce anlatılmış ve bu sahneler Floki’nin üzerinden verilmiştir. Gelecek bölümlerde Floki’nin neler yapacağını merakla bekliyorum.

historys-vikings-season-4-part-2-episode-16-crossing-floki-inside-the-muslim-temple-resize-670x447

Tekrar Viking gibi hisseden Rollo, harika hissediyordur. Limanın yakıp yıkılışı sonrası, aksiyon sahneleri etkileyiciydi. Yönetmenlik konuşmuş resmen. Yeni yiyeceklerle tanışan kuzeyliler, yeni bir kültürle de tanışacaktı. Mimari açıdan harika anlatılan Endülüs, harem kültürümüze de ev sahipliği yapmıştır. Harem’i keşfeden Kuzeyliler, asıl hazineyi bulduk der gibi sevinmiştir. Bu durumun sonuçları olacaktır. Björn’ün göz göze geldiği cariye, Padişah’ın gözdesi olabilir. Harem kültüründe, herhangi bir erkeğin girmesi yasaktır. İki tane güçlü koruma bulunması – hadım edilmiş olmaları muhtemel- haremin önemini gösteriyor olabilir. Şimdilik doğru düzgün asker göremedik. İngiltere öncesi, Björn, Kral Harald, Halfdan, Hvitserk ve Rollo’dan güzel bir savaş görebilecek miyiz bilinmez. Akdeniz’i izleyen bu beşlinin yolunu merakla bekliyoruz.

historys-vikings-season-4-part-2-episode-16-crossing-bjorn-ironside-reaches-the-mediterranean-670x324

Ve işte geldik bölümün finaline. Bir sezon finali edası, hatta bir çok dizi finalinden etkili bir son. Cesedi görülmemiş, mezarı olmayan Ragnar’ın ölüm haberi, sevdiklerinin üzerine çöker. Ragnar’ın öldüğünü ilk Lagertha öğrenir. Bu onu umarım intikama yöneltir. Valhalla’da oğullarını bekleyen Ragnar’ın ölüm haberi, oğullarına daha yüce bir şekilde gelir. Önceki bölümün sonunda gördüğümüz tek gözlü siyah pelerinli gezgin, bir Tanrı’dır. Soğuk toprakta habersiz yatan Ragnar’ın haberini, bizzat kendisi getirmiştir. Ve bu Tanrı, daha önceki bölümlerde Ragnar’ın intiharını kabul etmeyen kişiyle aynıdır. Bu Tanrı’nın Hugin ve Munin adlı iki tane kargası olduğu yazar mitolojide. Dünyadaki gözleridir. Bilgelik kuyusundan bir yudum alabilmek için bir gözünü çıkarıp kuyuya atan, kuyunun başındaki Mimir’i böyle ikna edebilen ve sonsuz bilgeliğe sahip olabilen Tanrı; Odin’den başkası değildir. Ragnar’ın ölümünde de sağ gözünün olmamasına değinmek isterim. Her oğula tek tek gidip bu acı haberi verir. Harika çekilmiş bu sahnede, her oğul ateşlenmektedir. Ivar’ın çığlığı da Odin ile birlikte Ragnar’ın ölümünün habercisi olmuştur. Thor’un şimşeği ve fırtınası da Kattegat’ın üzerindedir. İspanya dağlarında Björn’a da görünmüştür Odin.

one-eyed-man-vikings-history

Ragnar’ın ölümü, yaşamından etkili olacaktır. Hangi oğulları intikam için İngiltere’ye saldıracak? Floki’nin Müslümanlıkla sınavı nasıl bitecek? Emevilerden bir intikam gelecek mi? Rollo bir Viking olarak kabul edilmeye devam edecek mi?Gelecek bölümde görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Okumaya Devam Et
2 Comments

2 Yorumlar

 1. ulaş yavuz

  10 Ocak 2017 at 12:33

  çok hoş bölümdü bence Ivar alıcak babasının intikamını Lagertha değil büyük ihtimalle kahinin kehaneti doğru çıkıcaktır

  • Kutluhan Kesici

   10 Ocak 2017 at 17:00

   Harika bir bölümdü, lagertha’nın ölümünün tarihte belirsiz olması bana ıvar’a katılması ümidini verdi. Ivar’ın İngiltere fethi kuşkusuz. Güzel bölümler bizi bekliyor

Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bomba

Çocukluğumuz Bir Bir Eriyor: Toys ‘R’ Us İflasını Açıklamak Üzere!

Yayınlandı

on

Geek olmamızın belki de ilk meydana çıktığı yıllardı. O yıllar bakkallar fasikül halinde Spider-Man sayıları satar, lunapark için Tatilya’ya gider, oyuncak için ise o zamanlar evrenin sonsuzluğu gibi gelecek büyüklükte olan Toys ‘R’ Us’a doğru yola çıkardık. Space Jam oyuncakları, boyama kitaplarını, figürleri hala hatırlıyorum. Öyle güzeldi. Ancak Amerikan basınına göre oyuncak sektörünün eski büyük lideri, yeni nesil Amazon vb. sitelerle baş edemeyerek 1 hafta sonra iflasını açıklayacak.

Reuters ve Wall Street Journal iflas haberini ilk alanlar oldu. Raporlarına göre, oyuncak perakendecisi birkaç hafta içinde iflas başvurusunda bulunmak zorunda kalacağını açıklamışlar. Markanın ABD’deki 1,600 artı mağazasında yaklaşık 5 milyar dolar borcu olduğu söyleniyor.

Toys ‘R’ Us’ın da tarihin tozlu raflarında kaybolduğu bir hayata hazır mıyız geekler? Ben değilim. 

Okumaya Devam Et

Bomba

Çizgi Roman: The Defenders #5 İncelemesi

Yayınlandı

on

Defenders 5.sayı geldi çattı. Ben de arkada Defenders soundtrack’ini açtım okudum. Şansıma aksiyon çok yoktu. Aksiyonu az ama eğlencesi bol sayıda ilk kez Ben Urich’in anlatımıyla yapmadık açılışı. Onun yerine giriş sayfalarımızı Frank Castle, Punisher, suç ile ilgili görüşleri ile kapladı. Karakterin güzel bir özetiydi bu konuşması aslına bakarsanız. Kısaca kahramanların sağlamaya çalıştığı adaletin hiçbir zaman işe yaramamasından dem vurdu.

5. Sayıya bir giriş yaparsak,  ilk hikaye arkı 4. sayı ile bitmiş sanmıştım. Hem bitmiş gibi göründüğünden, hem de artık bitsin istememden olsun gerek. Görünen o ki Diamondback’in bir de kaçış planı varmış. Sayı beli kırılmış Iron Fist’in Night Nurse’ün mekanında uyanması akabinde artık bir teşekkür amaçlı binayı satın almasıyla açıldı. Buralardaki konuşmalar sayının geneli gibi çok güzel yazılmıştı, özellikle Danny’nin ”Vücudum bir tapınak” tarzı sözleri karakterin olması gerektiği halini iyi yansıttı. İsterdik ki dizide de bu yönü biraz daha ön plana çıksın. Punisher ile aynı polis aracında taşınan Diamondback çenesi ile Punisher’ı yormaya, hatta irrite etmeye çalışıyor. Ona ölen karısından dahi bahsediyor ve başarıyor da. Bu sırada ekibi ise 4 kişi bir çatıda görüyoruz tek kelime ile harika panellerdi. Marquez’in çizimleri yine harika, yine harika.  Ekibin burada gelecek hamlelerini planlamalarını ve birlikte hareket etmelerini okumak şahaneydi. Özellikle Danny’nin Matt’e;

“Çok fazla boks referansı kullanıyorsun, ünlü bir boksör falan mısın?”

sorusu güldürdü cidden. Sayının son anlarına doğru bir ikili diyalog da yine Danny-Matt ikilisinden geliyor. Danny’nin Matt’e neden maske taktığını sorduğunda geçen konuşmalar da çok iyi yazılmıştı. Evet yıllardır süper kahraman filmlerinde, dizilerinde izlediğimiz, gördüğümüz nedenlerden çok da farklı bir şey sunmadı bu diyalog belki ama Anad dönemi başladığından beri kimliğini koruyan Daredevil ve onun Danny ile ilişkisi için önemli bir gelişim noktası oluşturur cinstendi.

Sayının finali ise şok eden cinstendi Black Cat evine gidiyor ve onu bekleyen Diamondback ile karşılaşıyor. Kısa bir ikili konuşmanın ardından Diamondback Cat’e kurşunları yağdırıyor. Kedi bu sefer dört ayak üzerine düşer mi bilinmez. Matt’in silah seslerini duyması ile sayı perdesini kapıyor. Dediğim gibi, sayıda aksiyon belki azdı, ama okuması zevk veren unsurlarda ilk sırada bile gelmez aksiyon benim için. Özellikle bir ekip serisinde ekibin dinamikleridir önemli olan. Hala okumuyorsanız, okumadıysanız, Bendis’in kaleminden çıkan harika diyalogları, etkileşimleri ve Marquez’in ortaya döktüğü sanatı kaçırıyorsunuz. Şimdilik benim Defenders #5 için söyleyeceklerim bu kadar.

Gelecek sayı ve sayılarda görüşmek üzere!

Okumaya Devam Et

Bomba

Emmy Ödül Törenine Saatler Kala, Bir En İyi Dizi Adayı: The Crown

Yayınlandı

on

Zaman zaman dizi dünyasının Oscar’ı diye de hitap edilen Emmy ödül törenine saatler kalmışken, kendime izlemiş olduğum dram dalında en iyi dizi adaylarından birini yazabilecek olsam hangisini yazardım diye sordum. Verdiğim cevap için ise düşünmem gerekmedi! Peter Morgan tarafından yaratılan The Crown kuşkusuz bu yıl televizyonlarda – aslında bir Netflix yapımı – çıkan en iyi eserlerden biri. Netflix’in en pahalı işlerinden biri olan bu yapımın tahmini bütçesi tam 156 milyon dolar. Dizinin konusu ise Oscar’lı film The King’s Speech’te de izlediğimiz kekeme kral IV.George’un ölümünden sonra Elizabeth’in tahta çıkışı ve ardından gelişen tarihi olayları kapsıyor. Dizi konusu bakımından tarihi ve tarihi yapımları sevenler için bir elmas niteliğinde. Bir belgesel tadında tabi ki değil fakat bunu beklememiz de yersiz olurdu. Özellikle bazı bölümlerin sonlarında o bölümde ele alınan herhangi bir konunun gerçekte ne zaman vuku bulduğu, sonuçları ve sonrasında neler olduğu gibi bilgiler de yer alıyor.

Dizinin başrollerini Kraliçe 2. Elizabeth rolünde Claire Foy, eşi, Edinburgh Dükü Philip rolünde Doctor Who severlerin yakından tanıdığı Matt Smith, kraliçenin kardeşi Margaret rolünde güzelliğiyle izleyeni ekranlara kilitlemeyi başaran Vanessa Kirby ve son olarak Winston Churchill rolünde ise 2 Oscar adaylığı bulunan John Lithgow var. Üstteki görselden de görebileceğiniz gibi casting çok ama çok başarılı. Karakterlerin tarihteki gerçek halleri ile inanılmaz bir benzerlik sağlanmış. Dizinin o devasa bütçesinin nerelerde kullanıldığını hakkında koymuş olduğum görsellere baktığınızda fikir edinebilirsiniz diye düşünüyorum. İzlediğinizde ise kendi gözlerinizle görürsünüz. Çünkü prodüksiyon tek kelimeyle harika. Örnek vermek gerekirse kostüm departmanı ortaya çok ince bir işçilik koymuş.

Kostümler dışında kullanılan set, dekorlar muazzam, 20.yüzyıl İngiltere’sini hissedebiliyorsunuz. İç mekan tasarımları kraliyet ailesine yakışır cinsten görkemli, dış mekan çekimlerini izlerken ise kendimi sık sık ”Oha, bu kadar insanı nasıl toplamış da bu sahneleri çekmişler” derken buldum. Özellikle Elizabeth’in siyasi nedenlerden dolayı birçok ülkeyi gezmesi gerektiğinde, buralarda çekilmiş sahneler sizin, olayın içine girmenizi kolaylaştırıyor.

Dizinin müziklerinin başında Rupert Gregson-Williams var. O da çok başarılı bir iş çıkarmış. Özellikle ”Duck Shoot” parçasını dinlemekten sıkılmadım henüz. Tema müziğini ise Rupert değil, Hans Zimmer yapmış! Kendisini övmek için ayrı yazı yazarım ben, o kadar ünlü ve sektörde her iyi işin altında adını görebileceğiniz biri. Meraklısına araştırmayı öneririm, bakarsınız sizin de sevdiğiniz bir filmin, melodisinin yaratıcısıdır.

Dizinin değinmediğim noktalarından biri ise, dizinin ne kadar akıcı olduğu, 50 dakika – 1 saatlik bir dizi için inanılmaz derecede akıcı. Kendinizi üç dört bölümü ard arda izlerken buluyorsunuz. Bu süreye sahip diziler için bende bunu başarabilen son dizi sanırım Breaking Bad idi.

Biraz daha detaylı bir şekilde konuya değinmek gerekirse, merak etmeyin dizi, siyasete en ince ayrıntısına kadar girmektense, bir kitap olarak düşünürsek, onun sadece kapağını, iç çizimlerini ve belli kesitlerini alıntılıyor. Odak noktamız daha çok 2.Elizabeth. Onun yükselişini, bir Kraliçe ve aynı zamanda bir eş, bir anne olarak yaşadığı zorlukları görüyoruz. Siyaseti bilmiyor, okula gitmemiş, herhangi bir alanda eğitim almamış, çocukluk yıllarında sadece ülkenin yasaları, İngiliz Klisesi hakkında öğretiler görmüş ve dolayısıyla olduğu noktada zorluk çekiyor.

Claire Foy sergilediği performansla hem Taç’ın (Crown) hem de rolün altından kalkmış. Hazır bir oyuncunun performansına değinmişken, oyunculuklardan bahsedeyim. Dizi diğer çoğu alanda olduğu gibi oyunculuklar konusunda da sizi etkiliyor. Hatta yeri geliyor tüyleriniz diken diken bir şekilde ekrana bakarken buluyorsunuz kendinizi. Başta dizinin castını saymıştım. Tekrar saymama ya da tek tek değinmeme gerek yok zira hepsi iyi derecesinde performanslar sergiliyorlar ancak 2 kişi oldukça ön plana çıkıyor. Biri zaten ana karakterimize hayat veren Claire Foy. İlk sezonu bitirdiğinizde, bir kez daha ilk bölümü izleyip, daha sonra son bölüme bir göz atmanızı istiyorum. Karakterin yaşadığı değişimi nokta atışı diyebileceğimiz şekilde, eksiksiz gösteriyor. Diğer kişi ise Winston Churchill rolündeki John Lithgow. Dönem veya karakterler hakkında herhangi bir belgeseli ya da Youtube’dan birkaç videoyu izlerseniz görürsünüz. John Lithgow’un kullandığı beden dili, yürüyüşü, mimikleri, sanki gerçekten O’ymuş gibi hissettiriyor. Zaten her iki oyuncu da rolleri ile oyunculuk dallarındaki adaylıklara sahip. Claire Foy, ”En iyi kadın oyuncu” dalında, John Lithgow ise ”En iyi yardımcı erkek oyuncu” dalında aday. Yazı boyunca amma övdün, hiç mi kötü, olumsuz etken, faktör yok diye düşünmüş olabilirsiniz. Ama inanın yoklar. Dizinin Emmy ödüllerinde tam 11 adaylığı var.

Bu adaylıkların en önemlilerinden bazıları:

 • En İyi Drama Dizisi
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Yönetmenlik
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Casting
 • En İyi Müzik Kompozisyonu
 • Bir Drama Dizisinde En İyi Senaryo

Dizi Golden Globe (Altın Küre) ödül töreninde ise En Drama Dizisi ve Bir Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini evine götürdü. Sırada Emmy ödülleri var. Ben yapımın törenden en az birkaç ödül ile ayrılmasını istiyorum ve ümit ediyorum.

Diziyi hala izlememişseniz inanın bu yılın en iyi dizilerinden birini kaçırıyorsunuz. The Crown, çok kaliteli bir yapım ve her ayrıntısını incelemeniz, hayranlıkla döneme tanıklık etmeniz için sizleri bekliyor.

 

Okumaya Devam Et

Facebook

Bombalamasyon

Genel2 gün ago

Bir Stephen King Uyarlaması: “IT” Film İncelemesi

Kaliteli filmlerin ülkemize geç gelişinden ya da hiç gelmeyişinden muzdaribiz. Geç gelmeyenler ise popüler filmler oluyor. Yani sinemada Imax kalitesiyle,...

Bomba5 gün ago

Çocukluğumuz Bir Bir Eriyor: Toys ‘R’ Us İflasını Açıklamak Üzere!

Geek olmamızın belki de ilk meydana çıktığı yıllardı. O yıllar bakkallar fasikül halinde Spider-Man sayıları satar, lunapark için Tatilya’ya gider,...

Bomba5 gün ago

Çizgi Roman: The Defenders #5 İncelemesi

Defenders 5.sayı geldi çattı. Ben de arkada Defenders soundtrack’ini açtım okudum. Şansıma aksiyon çok yoktu. Aksiyonu az ama eğlencesi bol...

Bomba1 hafta ago

Emmy Ödül Törenine Saatler Kala, Bir En İyi Dizi Adayı: The Crown

Zaman zaman dizi dünyasının Oscar’ı diye de hitap edilen Emmy ödül törenine saatler kalmışken, kendime izlemiş olduğum dram dalında en...

Bomba2 hafta ago

Jeneriği ile Akıllara Kazınmış 15+2 Efsane Televizyon Dizisi!

Bir dizinin en önemli öğesi jeneriğidir. Bu cümlemi direkt kıran bir dizi var Ray Donovan. Jenerik kullanmıyor. Sert bir mizacı...

Bomba3 hafta ago

Game of Thrones: Kitaplarda Hala Hayatta Olan Karakterler!

George R.R. Martin acımadan karakter öldüren bir yazar olabilir fakat öyle karakterler var ki dizi yapımcıları öldürse de sevimli yazarımız...

Bomba3 hafta ago

Inhumans Imax İncelemesi, İlk İzlenim

İlk önce film olması planlanan, daha sonra diziye evrilen Inhumans’ın ilk 2 bölümü Imax sinemalarda gösterime girdi. Amerika’da ABC kanalının...

Bomba3 hafta ago

Beyaz Perde’de Boy Göstermiş Can Alıcı 11 Kadın!

Daha önce en efsane kötü karakterler videosu ile karşınıza çıkmıştık. Şimdi ise iyisiyle, kötüsüyle, çılgınıyla, tatlısıyla, kurbanlık koyun gibi insan...

Bomba3 hafta ago

Game of Thrones’u Neden Bu Kadar Çok Seviyoruz? Nedir bu Game of Thrones Manyaklığı?

Manyak, kelimesi burada kötü anlama gelmemektedir. Ülkemizde tatlı kişilere manyak tepkisini veririz. Ve bu ülke, kalıbımı basarım ki Game of...

Bomba4 hafta ago

Game of Thrones 7.Sezon Finali “The Dragon and the Wolf” İncelemesi ve Akılda Kalanlar

“Karlar yağdığında ve ak rüzgarlar estiğinde yalnız kurt ölür ama sürü yaşamayı sürdürür.” SPOILER Dizinin asıl müziği en hafif halinde...

Bomba